BİSİKLET MERAKI  HAYATINI DEĞİŞTİRDİ

11.05.2018

386 Kişi Okumuş

0 Yorum

BİSİKLET MERAKI  HAYATINI DEĞİŞTİRDİ

Kastamonu’da 2000 yıllarında Kastamonu Ticaret Meslek Lisesinde eğitim gören  Akın Kılıç, sınıf arkadaşı Murat Yüney  birlikte bisiklet sporuyla  tanışan Akın Kılıç’ın hayatını değiştirdi.2004 Yılında  Antrenörü Serkan Karayılan’ın başarılı çalışmaları ile milli sporcu oldu.

Antrenörü rahmetli sedat kızılcınında büyük çalışmaları sonucunda kondisyoner Muzaffer Şenoğlu Eski Gençlik Hizmetleri Şube Müdürü,Özden Karagülle, Hüseyin Kocasüleymanoğlu ve Onur Şahin katkıları ile büyük başarılara imza attı.

2004 yılında A Milli Takım Kadrosuna girerek Kastamonu ve Ülkesini temsil eden Sporcu Akın Kılıç, 2007 yılına kadar hemen hemen her Milli Takım kadrosunda yer aldığını söyledi.

Kılıç yaptığı açıklamasında ’’ 2007 yılında Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turunda  karıştığı  kaza sonunda sakatlanması  nedeniyle  sporu  bıratığını ve  Daha sonra Milli Takımda 2016 yılına kadar 100’e  aşkın 2 olimpiyat dahil Kastamonu şehrimize ve ülkemizi en iyi şekilde temsil ettik.

Daha sonra KastamonuSpor  camiasının sahip çıkmadığı için Alanya Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğünde Bisiklet Antrenörü olarak göreve başladığını belirten Kılıç; 2 yıl gibi kısa bir sürede Genç Sporcular yetiştirerek Kastamonu’da yapılan Türkiye Şampiyonasında  4. Türkiye şampiyonluğu,3. Türkiye ikinciliği,1 Türkiye üçüncülüğü  başarısı elde  ettiklerini söyleyen Kılıç,Bu başarılarda çok büyük  katkısı olan yukarıda isimleri geçen tüm hocalarıma teşekkür ederek, gelecek planları arasında en büyük hedefi olan 2024 Paris Olimpiyatlarına kendi yetiştirdiği sporcularla ile  birlikte Türkiye’yi temsil edeceklerini vurguladı. #Kürebülten #Muhammed KÖMEÇOĞLU

 

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

YorumunuzKastamonu Web Tasarım Kastamonu E-Ticaret Sistemleri Kastamonu Sosyal Medya Yönetimi Uçak Kargo